Młodzież z Przyszowej uczy się lokalnej historii w ramach projektu “Moja Polska”

przez Anna Cholewa

Szkoła Podstawowa numer 1 w Przyszowej w gminie Łukowica wzięła udział w projekcie edukacyjnym, organizowanym przez Fundację „Przyjdź” z Krakowa. Inicjatywa miała na celu przygotowanie materiałów edukacyjnych, skupiając się przede wszystkim na wartościach patriotycznych.

Fundacja „Przyjdź” jest przedsiębiorstwem społecznym i organizacją pozarządową, w której pracują osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym. Do tej pory największym projektem przeprowadzonym przez organizację jest projekt „Moja Polska”. Inicjatywa popularyzująca wiedzę historyczną, a także kształtująca postawę obywatelską, finansowana była ze środków programu „Niepodległa”.

W ramach realizacji projektu szkoły musiały przygotować zestaw oryginalnych materiałów edukacyjnych. W czasie realizacji zadania i współpracy ze szkołą w Przyszowej fundacja przygotowała i przekazała szkole unikalny komplet drewnianych herbów. Tak o efektach współpracy wypowiedziała się dyrektorka szkoły w Przyszowej, Maria Wojaczek:

Karta informacyjna wraz z dołączonym herbem będzie doskonałym produktem edukacyjnym. Przekazane pakiety edukacyjne będą stanowić podstawę do kontynuacji działań edukacyjnych o charakterze historycznym i patriotycznym – informuje szkoła. – Przygotowane przez Fundację materiały, będą doskonałym dodatkiem służącym promocji gminy, mogą też być prezentem dla gości czy uczestników konkursów.

W zestawie znalazły się: stojący herb wraz z nazwą gminy Łukowica o wielkości 15 cm, 100 sztuk stojących herbów gminy o wielkości około 4 cm, ścienne godło Polski o wielkości około 30 cm oraz ścienny herb gminy o wielkości około 20 cm. Uczniowie szkoły do każdego z herbów przygotowali specjalne etykiety. Umieszczone zostały na nich informacje dotyczące historii konkretnego herbu, jego metaforycznego znaczenia, a także rodzin, które się nim posługiwały.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej