Lubelska giełda staroci co miesiąc na Placu Zamkowym. Cały harmonogram na 2024 rok!

przez Monika Tarka-Kilen

Co miesiąc na Placu Zamkowym w Lublinie roi się od wystawców prezentujących stare meble, sztukę, przedmioty kolekcjonerskie i bibeloty. W ostatnią niedzielę miesiąca wielu sprzedawców rozstawia swoje stoiska i czeka na miłośników antyków z Lublina i okolic. W 2023 roku wystawiła się rekordowa liczba kolekcjonerów. Lubelskie giełdy staroci to już comiesięczna tradycja. Poznajcie daty spotkań pod zamkiem w 2024 roku!

Na stoiskach giełdy każdy miłośnik “starego świata” znajdzie coś dla siebie. Wystawiają się zarówno profesjonalni żebracze, jak i amatorzy. Swoje niepotrzebne, a jeszcze w dobry stanie przedmioty mógł sprzedać także każdy mieszkaniec miasta i okolic. Dla nich otwarto specjalna strefę na parkingu Targu pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej.

Na lubelskim Placu Zamkowym widać elementy świata, który przeminął, ale do którego wiele osób ma sentyment : stare zegary, obrazy, porcelanę, a także znaczki pocztowe, biżuterię, antyczne meble a nawet sprzęt audio vintage, gramofony, winyle. Wiele osób poszukuje np. kaset VHS, niektórzy szukają nowych resoraków do swojej kolekcji. Można było także kupić obrusy czy firanki vintage.

Miłośnikom retro nie przeszkadza żadna pogoda. Ostatnio nawet w zimowej aurze w Sylwestra, przy pięknym zimowym słońcu spotkali się sprzedawcy i kupujący. To co nie znalazło amatorów spokojnie poczeka do nowego roku, kiedy odbędzie się kolejna Lubelska giełda staroci.

W 2024 r. Lubelska Giełda Staroci odbywa się jeszcze w następujących terminach: 26 maja, 30 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 27 października, 24 listopada i 29 grudnia.

 

Żródło: Facebook

Źródło: Facebook, TVP3 Lublin.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej