Konkurs dla młodych filmowców #63sekundy wspierany przez sztuczną inteligencję

przez Monika Tarka-Kilen

„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia. Młodym twórcom w tym roku pomaga sztuczna inteligencja.

Przewodnikiem po świecie filmowych niuansów został Adrian Kilar – filmowiec i autor kanału „Mówi kamera” na YouTubie, który opowie o tym, jak zrobić film dobrej jakości za pomocą smartfona. wórca kanału „Mówi kamera” podpowiada, jak nakręcić smartfonem profesjonalny film, oraz wskazuje przydatne aplikacje do montażu i postprodukcji wspierane przez sztuczną inteligencję.

Moje nagrania mają za zadanie nie tylko edukować, ale też inspirować. Chcę pokazać, że każda osoba, niezależnie od stopnia zaawansowania technicznego, może realizować swoje wizje filmowe za pomocą nawet tak powszechnie dostępnych narzędzi jak smartfon. Jako twórca treści wideo i wielki entuzjasta AI jestem przekonany, że technologia, w tym sztuczna inteligencja, otwiera przed nami nowe możliwości ekspresji i kreacji

– powiedział Adrian Kilar.

Tematy wideoporadników:
1. Zobacz, co może światło. Jak uzyskać film look dzięki prostemu oświetleniu?
2. Pięć narzędzi AI, które nowoczesny filmowiec musi znać.
3. Jak AI przyspiesza postprodukcję i tworzy pozornie niemożliwe efekty?
4. Telefon lepszy od kamery filmowej? Jak ustawić telefon, aby nagrywał PRO?

Materiały są dostępne w mediach społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego: na TikToku, Instagramie i YouTubie.

Główną nagrodą w konkursie jest 10 000 zł oraz udział w finałowej gali Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Patronat nad konkursem objęła Szkoła Filmowa w Łodzi.

Konkurs filmowy #63sekundy rozwija się i co roku młodzi twórcy zaskakują nas swoją pomysłowością, dojrzałością oraz wrażliwością. Zależy nam na tym, aby zgłaszane filmy osiągały coraz wyższy poziom merytoryczny i jakościowy. Właśnie dlatego kontynuujemy współpracę z Adrianem Kilarem, który ponownie dzieli się z młodymi filmowcami swoją wiedzą, doświadczeniem filmowym i praktycznymi poradami

– mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Filmy oceni jury w składzie: Kinga Dębska – reżyserka, Sonia Szyc – aktorka, Maciej Zakościelny – aktor, Krzysztof Czeczot – aktor, reżyser, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, Jakub Armata – programmer festiwalu Mastercard OFF CAMERA oraz Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 15–22 lat. Do 11 kwietnia (włącznie) br. należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice, który można nakręcić smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by film był odpowiedzią na hasło konkursowe: „Co niewidoczne, a jednak ważne”.

Wszystkie zgłoszone filmy zostaną opublikowane na kanale: www.youtube.com/1944pl

Prace konkursowe należy wysłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.63sekundy.pl

Zródło: Muzeum Powstania Warszawskiego, mat.pras.

Zródło: Muzeum Powstania Warszawskiego, mat.pras.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej