Wielki rajd turystyczny wzdłuż Kanału Augustowskiego

przez Administrator
fot. J. Koniecko / augustowskireporter.pl/

Przed nami 6. edycja wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które co roku przyciąga na Podlasie tłumy turystów. Mowa oczywiście o rajdzie turystycznym „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Coroczna impreza odbędzie się już 4 września 2021 roku i będzie świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Uczestnicy rajdu mogą wybrać jedną z czterech opcji pokonania trasy: rajd konny, rajd rowerowy, spływ kajakowy i bieg. Nie będzie to jednak klasyczny wyścig. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na aspekt rekreacyjny i dobrą zabawę, dlatego też nie będzie mierzenia czasu, nagród, wygranych i przegranych. Tempo pokonania rajdu dostosowane będzie do możliwości i potrzeb uczestników. Trasa ciągnie się wzdłuż Kanału Augustowskiego i ma różną długość w zależności od wybranego środka transportu:

  • Spływ kajakowy ciągnie się na odcinku 10 kilometrów. Transport na miejsce, opieka instruktora i ratownika oraz kajak są w cenie wpisowego, które wynosi 70 złotych.
  • Koszt wzięcia udziału w biegu to 50 złotych. Zapewniona jest opieka pilota na trasie oraz transport powrotny do Augustowa. Długość trasy wynosi 14 kilometrów.
  • Rajd rowerowy to ok. 15 kilometrów w jedną stronę. Wymagany jest własny rower. Opłata wpisowa wynosi 50 złotych i nie ma w niej wliczonego transportu powrotnego do Augustowa.
  • Przejazd konny to 70 złotych od osoby, a w cenę wliczone jest wypożyczenie konia i opieka pilota na trasie. Podczas wydarzenia nie będą odbywać się zajęcia nauki jazdy. W przypadku rajdu konnego wymagana jest umiejętność podstawowych manewrów.

Każda z aktywności odbywać się będzie w tym samym czasie. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 przy Amfiteatrze Miejskim nad Jeziorem Necko. Na początek zaplanowane jest oficjalne przywitanie uczestników, a następnie rozgrzewka i start rajdu.

Zapisy trwają do 1 września w Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz, wybrać swoją ulubioną aktywność i uiścić opłatę wpisową. Rezerwacji można dokonać również mailowo lub telefonicznie. W cenę wliczone są dodatkowo: obiad dla uczestnika, udział we wspólnym pikniku po zakończeniu rajdu, identyfikator, gadżety pamiątkowe i ubezpieczenie zdrowotne. Zapisy na wydarzenie trwają tylko do 1 września, a ilość miejsc jest ograniczona.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej