Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków świętowali wolontariusze w Kielcach

przez Monika Tarka-Kilen

14 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków. Świętowali ten dzień m.in. wolontariusze Regionalnyego Centrum Wolontariatu w Kielcach, które jest krajowym liderem międzynarodowej inicjatywy Good Deeds Day zrzeszającej 108 krajów.

Finał Good Deeds Day otworzył dyrektor NIW-CRSO Michał Braun, który podziękował Wolontariuszom za działania na rzecz rozwoju wolontariatu, a później włączył się w działania wolontariackie. Finał Akcji Good Deeds Day 2024 Patronatem Honorowym objęła Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego – Agnieszka Buczyńska.

W niedzielę Wolontariusze połączyli się ze Sztabem Głównym Good Deeds Day po pojawili się w Domu Pomocy Społecznej ze słodkim poczęstunkiem i warsztatami z haftowania. Część wolontariuszy przeszła ulicami Kielc z hasłami proekologicznymi oraz sadzonkami warzyw i kwiatów.

Kolejna grupa malowała kredą na kieleckich ulicach napisy promujące wolontariat i zaangażowanie obywatelskie.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach w ramach Good Deeds Day zaangażowało się 30 organizacji z całej Polski, przygotowało 15 działań społecznych, w które włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy.

Źródło: Facebook, NIW-CRSO, mat.pras.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej