Ostatnie dni zapisów na Rajd Szlakiem 5. Wileńskiej Brygady AK

przez Monika Tarka-Kilen

Wyjątkowa okazja przeniesienia się w czasie i poczucia tak, jak legendarni żołnierze Armii Krajowej. Takie wrażenia zapewnia czerwcowy XXII Rajd Szlakiem 5. Wileńskiej Brygady AK mjr. „Łupaszki” organizowany w Borach Tucholskich przez Stowarzyszenie Historyczne im. 5 Wileńskiej Brygady AK. Tylko do 30 kwietnia trwają zapisy na to wydarzenie.

Rajd odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Borach Tucholskich, a organizację rajdu wsparło Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

W dniach 22- 26 czerwca 2024 roku uczestnicy rajdu poczują się jak partyzanci walczący z wrogiem. Utworzą patrole i wyruszą w trasę. Po drodze będą mieli do wykonania różne zadania, sporządzą relacje, spróbują uniknąć obław.

Przejdą też – prowadzone są przez wojsko – szkolenia z taktyki, form kamuflażu, udzielania pomocy poszkodowanym, przetrwania w lesie.

W międzyczasie poznają także osoby i miejsca związane z działalnością Wileńskiej Brygady, chociażby dzięki wykładom historycznym.

Rajd objęty jest honorowym patronatem Prezydenta RP.Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na maila: rajd@lupaszko.pl. Zgłoszenia patrolu na rajd można dokonywać TUTAJ do 30 kwietnia 2024 roku.

Źródło: MZW.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej