Małe centra nauki SOWA powstaną w 32 miastach w Polsce. Mieszkańcy Wodzisławia już swoje mają

przez Monika Tarka-Kilen

W Muzeum w Wodzisławiu Śląskim została otwarta udostępniona Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). Do końca 2022 roku planowane jest otworzenie jeszcze sześciu małych centrów nauki.

W skład Wystawy wchodzi 18 eksponatów interaktywnych oraz wyposażenie przestrzeni warsztatowej (Majsternia) służącej swobodnemu eksperymentowaniu i podejmowaniu wyzwań konstruktorskich. Wystawa dotyczy różnych dziedzin nauki, dzięki czemu zwiedzający mogą poznawać rozmaite aspekty świata przyrody, takie jak: ruch, światło, ludzki organizm.

Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki realizowana wspólnie z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania nauką wśród młodych ludzi. Eksponaty przygotowane przez CNK dotyczą różnych dziedzin nauk.

W ubiegłym roku zostały uruchomione dwie pilotażowe Strefy, Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. W 2022 r. planowane jest udostępnienie kolejnych 18 takich placówek. Z kolei w roku 2023 powstanie kolejnych 12 małych centrów nauki.

W sumie w 32 miejscowościach w Polsce powstaną małe centra nauki, które będą promowały ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu, eksperymentowaniu i odkrywaniu zjawisk otaczającego nas świata.

Źródło: gov.pl.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej