Wirtualny bieg edukacyjny Tropem Misia Wojtka

przez Monika Tarka-Kilen

Na niezwykły pomysł wpadło Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Organizuje w dniach 12 -28 sierpnia Bieg Tropem Misia Wojtka. Można spędzić aktywnie czas i jednocześnie poznać lepiej jedną z wyjątkowych postaci II wojny światowej – członka 2. Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa – słynnego Niedźwiedzia Wojtka.

Co ciekawe bieg nie odbywa się w jednym konkretnym miejscu. Zawodnik ma do pokonania dystans minimum 5 km. Górnej granicy nie ma. Trasę, lokalizację startu i mety, można wybrać dla siebie w dowolnym, bliskim zamieszkania miejscu w kraju.

Pomiaru dystansu trasy każdy uczestnik musi dokonać osobiście, w trakcie rozgrywania Biegu, za pomocą dowolnego urządzenia posiadającego GPS (np. zegarek, telefon z aplikacją) lub z wykorzystaniem Google Maps. Trzeba to tylko zdokumentować i wysyłać następnie zrzut ekranu/zdjęcie na e-mail: mrm@muzeum1939.pl.

Zawodników nie obowiązuje limit czasu na żadnym z dystansów. Tempo pokonania nie ma znaczenia. Swój dystans można pokonać biegiem, marszem lub marszo-biegiem.

Celem wydarzenia, które powstało z inicjatywy Młodzieżowej Rady Muzeum, jest uczczenie pamięci o Niedźwiedziu Wojtku oraz 2 Korpusie Polskim (Armii Andersa) a także poszerzanie wiedzy o historii polskich żołnierzy walczących poza granicami kraju w trakcie II wojny światowej. Nie mówiąc już o innych korzyściach, takich jak integracja środowiska sportowego w kraju, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia i rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

W wirtualnym biegu można wziąć udział w dowolnym miejscu i godzinie, w terminie między 12-28 sierpnia 2022 r. Trzeba się tylko wcześniej zarejestrować na stronie internetowej muzeum. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal!

Źródło: muzeum1939.pl.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej