„Poznaj Polskę na sportowo” – nowa akcja MEiN i PZPN

przez Monika Tarka-Kilen

Wszyscy wiemy, że w Polsce najpopularniejszą i najchętniej uprawianą dyscypliną sportową jest piłka nożna. Dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Ministerstwo Edukacji i Nauki przyłącza się do tego i chcemy, by uczniowie poznali uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej.

MEiN poinformowało dzisiaj, że jeszcze przed wakacjami przekaże 10 mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów trenujących piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. To kolejna odsłona pilotażowego przedsięwzięcia ministerstwa pod hasłem „Poznaj Polskę”. O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

W ramach przedsięwzięcia Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje również quiz wiedzy dotyczący piłki nożnej oraz przygotuje materiały edukacyjne. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od tego, czy trenują piłkę nożną w klubach, czy są po prostu kibicami. Nagrodą będzie uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę na sportowo” będzie realizował na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki Polski Związek Piłki Nożnej. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach do udziału w przedsięwzięciu oraz zasady quizu dla uczniów zostaną ogłoszone w drugiej połowie kwietnia.

Źródło: gov.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej