Łochów zaprasza młodzież na warsztaty pantomimy i aktorstwa

przez Monika Tarka-Kilen

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zaprasza na Warsztaty Teatru Ruchu „Inspiracje”. To warsztaty pantomimy, zadań aktorskich, pracy aktora, pisania etiud, prowadzone przez mima, choreografa i reżysera Bartłomieja Ostapczuka.

Inspiracje to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury. Zajęcia prowadzi Bartłomiej Ostapczuk. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Magdalena Chabros.

Ideą projektu jest aktywna edukacja, skierowana na uczestnictwo w twórczym działaniu, wymianie doświadczeń i integracji artystycznej. Projekt ma charakter edukacyjno – upowszechnieniowy; wypełnia lukę w tym kierunku sztuki, będąc także odpowiedzią na potrzeby młodego środowiska o twórczych zainteresowaniach.

Warsztaty przewidziane są jako cykl pięciu sesji dwudniowych po 10 godzin. Każdemu ze spotkań, oprócz części praktycznej, towarzyszą pokazy wideo prezentujące fragmenty spektakli i różne techniki wybitnych twórców pantomimy, tańca współczesnego i teatru ruchu. Podsumowaniem piątej sesji warsztatowej będzie pokaz etiud stworzonych przez uczestników warsztatów i spektakli w wykonaniu wykładowców. Pokaz i spektakl będą pokazane miejscowej publiczności.

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej