Szaradziarskie mistrzostwa po raz 9. w Łochowie

przez Monika Tarka-Kilen

29 stycznia Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Klub Szaradzistów ENIGMA z Grudziądza zorganizowali IX Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa, w których wzięło udział 38 amatorów rozwiązywania krzyżówek z całej Polski.

Zawody składały się z dwóch rund po 75 minut, w których można było zdobyć łącznie 165 pkt.
Większość zadań nawiązywało do łosia – herbu miasta Łochowa oraz do zalet Mazowsza. Należało „Odkryć Łochów” w jolce ukrytej, zastanowić się nad „Łosiowymi przysłowiami”, rozszyfrować mazowieckie tradycje i zwyczaje, by na koniec „rozsmakować się” w mazowieckich regionalnych smakołykach – – jak informuje lokalna gazeta Kurier-W.

Zwyciężył Krzysztof Lotek z Jaworzna zdobywając 156 pkt. dDrugie miejsce zajął Jerzy Dymek z Olsztyna, a trzecie – Paweł Kustroń z Krakowa. Puchar otrzymał również najlepszy łochowianin w turnieju – Adam Bieniek.

Mistrzostwa, które co roku cieszą się coraz większą popularnością, zorganizował Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Burmistrz Łochowa.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej