Biegniemy Ukrainie z pomocą – fundacja “Wolność i demokracja” wesprze Ukraińców

przez Monika Tarka-Kilen

Fundacja “Wolność i Demokracja”, organizator ogólnopolskiego biegu Tropem Wilczym, organizowanego z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w związku z sytuacją na Ukrainie uruchomiła działania pomocowe.

Fundacja postanowiła zmienić przebieg międzynarodowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”, który 1 oraz 6 marca pobiegnie w ponad tysiącu miejscach na całym świecie, tak aby stał się on wielką zbiórka pomocową dla Ukrainy. Akcja przebiegnie pod hasłem “Biegniemy Ukrainie na pomoc”. Ponadto uruchomiła wielką zbiórkę pieniędzy dla Ukrainy.

Fundacja Wolność i Demokracja od 15 lat mocno i skutecznie wspiera Polonię na Kresach.
Znamy wszelkie drogi komunikacji z ludnością, jesteśmy zaprzyjaźnieni i w stałych relacjach z liderami środowisk Polonijnych na Ukrainie. Mamy tam też relacje z mediami, wspieramy je. Potrafimy dotrzeć skutecznie z pomocą, wiemy gdzie jest ona najpilniej i w jakiej formie potrzebna. Jesteśmy specjalistami od realnych kontaktów z Polakami i Ukraińcami na Ukrainie. Część osób tworzących fundację ma kresowe korzenie. Jesteśmy więc na bieżąco w temacie sytuacji oraz potrzeb naszych sąsiadów

– czytamy w liście, który przysłała do redakcji Barbara Konarska – rzecznik projektu i koordynator współpracy z mediami “Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

My, Polacy, w chwilach krytycznych zawsze wykazujemy solidarność, bo mamy to w genach. I taki moment właśnie nadszedł. Dlatego Fundacja Wolność i Demokracja zwraca się do Państwa: jeżeli mają Państwo możliwość przyjęcia potrzebujących rodzin z Ukrainy pod swój dach, nie bądźcie obojętni – czytamy na stronie Fundacji.

Można zgłaszać swoje możliwości pomocy uchodźcom. Przede wszystkim chodzi o zgłaszanie miejsc noclegowych, w których ludzie ci będą mogli przebywać do czasu unormowania sytuacji na Ukrainie, do chwili powrotu do swoich domów. Propozycje można zgłaszać pod adres propozycje pod adresem mailowym ukrainapomoc@wid.org.pl. Osoby, które zechcą wesprzeć finansowo akcję pomocy materialnej uchodźcom z Ukrainy, mogą dokonywać wpłat na konto:  mBank 24 1140 1010 0000 5060 3200 1020. 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej