Stowarzyszenie “Zespolaki” razem w wolontariuszami szykuje miejsce na zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zespołem Downa

przez Monika Tarka-Kilen

Rodzice ze Stowarzyszenia “Zespolaki” wraz z wolontariuszami fundacji Dzięki Wam rozpoczęli remont pomieszczeń W Bydgoszczy na Kapuściskach. To będzie pierwsza siedziba towarzyszenia. Lokal użyczyło miasto. Po remoncie mają być tam prowadzone zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zespołem Downa.

Rodzice tworzący stowarzyszenie, tak bardzo potrzebne jako wsparcie dla rodzin dzieci z zespołem Downa, mają nadzieję, że już za kilka miesięcy (idealnie byłoby pd września, czyli od nowego roku szkolnego) uruchomią swój pierwszy ośrodek. Mają w nim być prowadzone zajęcia sensoryczne, terapeutyczne i grupowe m.in. dla dzieci z zespołem Downa. To będzie pierwsza, stała siedziba Stowarzyszenia “Zespolaki”, które działa od 5 lat i ma pod opieką 37 dzieci.

Dzięki determinacji rodziców i ich zaangażowaniu udało się pozyskać lokal od miasta. Wymaga on jednak kapitalnego remontu. W lokalu o powierzchni 131 m2 do wymiany są okna, drzwi, elektryka, oświetlenie, ogrzewanie. Ściany i podłogi również wymagają kapitalnego remontu. Rodzicom w remoncie pomaga prywatna firma budowlana, a także wolontariusze Fundacji Dzięki Wam. Wstępnie koszt prac oszacowano na 80 tys. zł. Teraz, zarówno rodzice ze stowarzyszenia, jak i fundacja, pracują z całych sił na to, żeby udało zebrać się całą kwotę. Prace już ruszyły.

Potrzebna pomoc wolontariuszy

Jednym z pomysłów na uzbieranie pieniędzy, oprócz wpłat na zrzutka.pl, jest organizowanie na Facebooku licytacji drobnych przedmiotów, które przekazują członkowie Stowarzyszenia lub ich przyjaciele. Rodzice liczą też na pomoc wolontariuszy. Każdy fachowiec się przyda.

Stowarzyszenie “Zespolaki” jest organizacją non-profit, założoną i prowadzoną w ramach pracy społecznej przez rodziców dzieci z zespołem Downa.

Nie prowadzimy działalności gospodarczej, jak też nie otrzymujemy z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Działamy od 2016 r. oraz posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy mogą nam w miarę możliwości nieodpłatnie pomóc w wyremontowaniu lokalu. Potrzebujemy fachowca z dziedziny hydrauliki, instalacji C.O., płytkarza, tynkarza lub speca od technologii płyt GK.

– czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia. W grupie tkwi bowiem siła. Rodzice są pełni optymizmu, że uda im się uzyskać odpowiednią pomoc i będą mogli uruchomić niebawem ośrodek, który posłuży do terapii bydgoskich dzieci, nie tylko z zespołem Downa.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej