Reżyser Grzegorz Pacek gościem kolejnego spotkania w Młodzieżowym Klubie Filmowym.

przez Monika Tarka-Kilen

We wtorek 25 stycznia o 11:30 w kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się spotkanie edukacyjne z reżyserem i producentem Grzegorzem Packiem w cyklu “Młodzieżowy Klub Filmowy – Zawody Filmowe”. Cykl spotkań prowadzi jego pomysłodawca – reżyser i operator filmowy Arkadiusz Gołębiewski.

Spotkania mają charakter cykliczny i odbywają się dwa razy w miesiącu. Podczas 2,5 – godzinnych zajęć młodzież może spotkać się i porozmawiać z wybitnym przedstawicielem jednego z filmowych zawodów, takich jak: reżyser, scenograf, aktor, montażysta czy kaskader. Spotkaniom towarzyszą rozbudzające zainteresowanie kinematografią pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Przybliżają historię polskiego kina i wybitne postaci, tworzące najpopularniejsze polskie filmy. Pierwszym gościem nowego cyklu był 15 stycznia kaskader Krzysztof Fus. Jak mówi Arkadiusz Gołębiewski:

Ta nowa inicjatywa jest zwieńczeniem jednego z wielu moich pomysłów aby w Warszawie stworzyć miejsce, gdzie realnie możemy integrować pasjonatów kina, środowisko filmowe, prezentować filmy oraz rozbudzać w młodych pasje tworzenia kina. Będę zapraszał przedstawicieli różnych grup zawodowych tworzących filmy. Zacząłem od Krzysztofa Fusa, legendy filmu polskiego. Już za tydzień reż. Grzegorz Pacek oraz jego film dok. “Jestem zły”.

25 stycznia gościem Młodzieżowego Klubu Filmowego będzie Grzegorz Pacek – reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, scenarzysta i producent.

W 1995 roku ukończył wydział reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach podejmuje tematy wykluczenia i wyobcowania. Jego dokumenty były pokazywane na wielu festiwalach, m.in. w Berlinie, Amsterdamie, Nowym Jorku, Kapsztadzie i Melbourne, gdzie otrzymały prestiżowe nagrody. W 2001 roku film „Jestem zły” otrzymał Grand Prix na KFF w Krakowie i Prix Europa w Berlinie. W roku 2008 nakręcił swój debiut fabularny „Środa czwartek rano” za który na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” zdobył Grand Prix a Joanna Kulig grająca główną rolę otrzymała nagrodę za debiut aktorski. Wyprodukował film dokumentalny Agaty Baumgart pt. “Love 404”, który na festiwalu w Nijmegen “Go Short” zdobył nagrodę Best European Short Documentary. Od 6 lat jest koordynatorem Pitching Forum na festiwalu NNW a od tego roku również koordynatorem właśnie powstałej Akademi Filmowej Festiwalu NNW.

Więcej informacji i zapisy: zawody.filmowe@fina.gov.pl

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej