Podlaskie Kino Plenerowe – idealny pomysł na sierpniową niedzielę

przez Administrator

Świeże powietrze, rodzinna atmosfera i ogrom filmowych wrażeń – tymi słowami możemy podsumować Podlaskie Kino Plenerowe, które zawitało do Białegostoku w ubiegłą niedzielę.

Wydarzenie powstało z inicjatywy Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Instytutu Kultury i okazało się być strzałem w dziesiątkę. Event przyciągnął do miasta tłumy pasjonatów wielkiego ekranu z całego Podlasia. Podczas imprezy uczestnicy mieli okazję obejrzeć znakomite produkcje filmowe ostatnich lat.

Twórcy line-upu zadbali o to, by każdy widz znalazł w repertuarze coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych przygotowano projekcję filmu Rock Dog. Pies ma głos! Amerykańska komedia była wspaniałą okazją na spędzenie niedzielnego wieczoru w przyjemnej i rodzinnej atmosferze.

Nie mogło zabraknąć również głośnych produkcji ze świata Oscarów. O godzinie 20:00 miała miejsce projekcja filmu La La Land – musicalu, który swoją premierą w 2016 roku podbił serca widzów na całym świecie. Film opowiada historię miłosną jazzowego pianisty, granego przez Ryana Gosslinga oraz początkującej aktorki granej przez Emmę Stone. Reżyser zabiera nas w niesamowitą podróż po stolicy amerykańskiego showbiznesu – Los Angeles, pokazując jednocześnie jakie wyzwania i przeszkody staną przed głównymi bohaterami na drodze do sukcesu w swoich dziedzinach. La La Land może pochwalić się aż 6 nagrodami podczas 89. ceremonii wręczenia Oscarów, w tym m. in. za najlepsze zdjęcia i najlepszą oprawę muzyczną oraz 7 nagrodami na 74. gali wręczenia Złotych Globów – tu do najważniejszych należy zaliczyć wygrane w kategoriach: najlepszy film komediowy oraz najlepsza piosenka.

Białystok to jednak niejedyny przystanek na trasie Podlaskiego Kina Plenerowego. Mobilne kino odwiedzi łącznie aż 17 miast w województwie, w tym m. in. Augustów, Suwałki i Łomżę. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowy repertuar imprezy na nadchodzące weekendy:

• 20 sierpnia – Tykocin – Plac Czarnieckiego
19:00 – Rock Dog
20:30 – La La Land

• 22 sierpnia – Sokółka – Stadion OSiR
16:00 – Scooby Doo
18:00 – Na noże

• 27 sierpnia – Wysokie Mazowieckie – ul. Ludowa 19
17:00 – Baranek Shaun Film. Farmagedon
20:00 – Narodziny Gwiazdy

• 5 września – Suwałk – Bulwary nad Czarną Hańczą
18:00 – Na noże
20:30 – La La Land

• 10 września – Supraśl – Amfiteatr przy Bulwarach
17:00 – Paddington 2
19:00 – 1917

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej