Rusza Targ Staroci w Ciechanowcu – miejsce dla pasjonatów przedmiotów z duszą

przez Administrator

Już 24 października 2021 roku  odbędzie się kolejna edycja imprezy dla miłośników staroci na Targowisku Miejskim w Ciechanowcu. To idealna okazja dla wszystkich hobbystów, kolekcjonerów i pasjonatów przedmiotów z duszą i własną historią.

Festiwal Staroci to od lat bardzo oblegane wydarzenie, które ściąga ludzi z całej Polski. Z miesiąca na miesiąc pojawia się na nim coraz więcej kupujących, ale także wystawców, którzy tworzą przepiękne stoiska z niezwykłymi i rzadkimi przedmiotami. Organizatorzy dążą do tego, aby giełdy antyków wpisały się w tygodniową tradycję miasta, a nawet Polski.

Targi odbywają się cyklicznie, a zainteresowanie z miesiąca na miesiąc rośnie. Jak jednak wystawić coś na sprzedaż? To bardzo proste. Stoiska dostępne dla sprzedawców znajdują się na Targowisku Miejskim w Ciechanowcu. Może zająć je każdy, kto ma coś do sprzedania co nie podlega akcyzie lub dodatkowym opłatom. Co więcej, miejsca nie podlegają rezerwacji, można zająć te które są wolne.

Teren wystawowy otwiera się o godzinie 5:00 i zamyka dopiero późnym wieczorem. Wstęp na teren wydarzenia jest wolny.

Wyjątkowość festiwalu opiera się jednak na tym jakie przedmioty możemy na nim znaleźć. Zakres „staroci” rozpoczyna się od małych kieszonkowych zegarków czy pocztówek.  Większymi zdobyczami mogą być także zdobione zegary, zastawy stołowe i wazy oraz ręcznie malowane arcydzieła na oryginalnym płótnie. Nie zabraknie także ciekawych książek, kryształów, biżuterii czy porcelany.

Razem z możliwością kupienia nietuzinkowych rzeczy, przybycie na targi to także skok w przeszłość i wspomnienia starej sztuki rzemiosła czy rzeźbiarstwa. Dla wszystkich chcących wziąć udział w wydarzeniu dobrą wiadomością będzie, że targi odbywają się w formie cyklicznej. Najbliższe mają miejsce w tą niedzielę, a kolejne zaplanowano na 21 listopada i 19 grudnia.

Źródło: wysokomazowiecki24

 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej