W obronie ratusza w mieście Karbala przez 4 dni z irackimi rebeliantami walczyli bułgarscy i polscy żołnierze. Weteranów tej bitwy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej będzie można spotkać podczas czwartkowych uroczystości w Gorzowie wielkopolskim. 4 kwietnia odbędą się tam uroczystości z okazji 20. rocznicy Bitwy w Karbali.
Obchody rozpoczną się o godz. 14:00 od uroczystego Apelu z ceremoniałem wojskowym na placu przy Arenie Gorzów. Po tej oficjalnej części zaplanowano pokaz sztuk walki w wykonaniu Klubu Karate „Nidan” oraz spotkanie z weteranami walk w Karbali.
Jednym z głównych punktów programu będzie także projekcja filmu pt. „Karbala”, ukazującego największe starcie polskiej operacji wojskowej w okresie po drugiej wojnie światowej.
Podczas uroczystości odbędzie się również pokaz sprzętu wojskowego.
Źródło: TVP3, gov.pl.