Siedziba Urzędu Miejskiego w Augustowie już otwarta

przez Administrator

W piątek, 27 sierpnia w odremontowanym budynku dawnej szkoły podstawowej, otwarta została nowa siedziba Urzędu Miejskiego w Augustowie. Jak informują lokalne władze za pośrednictwem strony internetowej, w nowym gmachu umiejscowione będą wszystkie wydziały magistratu. To zdecydowane ułatwienie i zmiana na lepsze, zarówno dla pracowników jak i petentów.

W trakcie ceremonii otwarcia wzięło udział wielu znamienitych gości: Krzysztof Jurgiel poseł do Parlamentu Europejskiego, Aleksandra Szczudło, biskup ełcki Janusz Mazur, posłowie na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Lech Kołakowski oraz radni Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, Bogdan Dyjuk i Cezary Cieślukowski. Specjalne przemówienie wygłosił marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki:

Mogę z przekonaniem powiedzieć, że wysokość wsparcia przekazana przez obecny zarząd województwa miastu Augustów jest historyczna, a to dopiero początek. Chcemy, aby to miejsce stało się perłą, o której wiedzą nie tylko mieszkańcy naszego kraju, ale cała Europa i cały świat. Augustów na to zasługuje.

Co więcej z jego słów jednoznacznie wynikało, że województwo planuje wspomóc nowe firmy i działalności gospodarcze, znajdujące się na terenie Augustowa. Szczególnie pomocny ma się tu okazać program Polska Wschodnia. Jest to specjalny instrument wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Przeznaczone na niego środki to ponad dwa miliardy euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki przeznaczone będą na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Wsparcie mają otrzymać również inwestycje w komunikację miejską, drogi i kolej.

Budynek, w którym mieści się siedziba urzędu, powstał w 1928 roku. W trakcie II Wojny Światowej służył jako magazyn broni dla okupantów zarówno sowieckich jak i niemieckich. W ostatnich latach mieściło się tutaj gimnazjum imienia Józefa Piłsudskiego, które po reformie edukacji przestało istnieć.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej