Stowarzyszenie “Wspólny Świat” zbuduje jedyną w Polsce szkołę dla dzieci z autyzmem

przez Monika Tarka-Kilen

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej otrzymało 3 mln zł na budowę szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem. Wsparcie pochodzi z programu „Inwestycje w oświacie”. Budowa szkoły jest ostatnim etapem rozbudowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Będzie to jedyne takie miejsce w Polsce.

Nowa szkoła podstawowa pozwoli stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki, rozwoju i interakcji społecznych dla uczniów ze spektrum autyzmu. Ma się w niej uczyć 150 dzieci.

W 2017 r. stowarzyszenie rozpoczęło budowę kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. W maju 2019 r. otwarto pierwszy etap, gdzie mieści się ośrodek terapii i diagnostyki oraz przedszkole. Na realizację tej części inwestycji stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie ze środków europejskich.

We wrześniu 2021 r. oddano do użytku kolejne dwa budynki: szkoły przysposabiającej do pracy oraz środowiskowego domu samopomocy, jak również mieszkań treningowych, które z czasem będą pełnić funkcję domu pobytu stałego dla dorosłych osób z autyzmem.

Budowa szkoły podstawowej jest ostatnim etapem rozbudowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Stowarzyszenie “Wspólny Świat” istnieje od 2007 r. Obecnie obejmuje wsparciem ponad 350 osób. Jego podstawową misją jest pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym z autyzmem.

Źródło: gov.pl, materiały prasowe.

 

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej