Loty balonem i koncerty najwiekszych polskich gwiazd – Skierniewickie święto kwiatów i owoców

przez Monika Tarka-Kilen

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw do jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w rejonie. W tym roku odbywa się po raz 46. Impreza, która jest tradycją miasta Skierniewice trwa od 15 do 17 września. Organizatorzy zadbali o koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Skierniewickie święto może w tym roku konkurować z Festiwalem w Opolu.

Święto rozpoczęło się oficjalnie 16 sierpnia. Rankiem nad miastem pojawiły się wielkie kolorowe czasze balonów,  a gościem specjalnym otwarcia wydarzenia był Prezydent RP Andrzej Duda.

Oficjalne otwarcie 46. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw już za nami. W ten wyjątkowy dla nas dzień gościliśmy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Serdecznie dziękuję za kolejną wizytę w naszym mieście i przede wszystkim za udział Pana Prezydenta w kolorowej paradzie. Nasze unikatowe w skali kraju korso pokazuje to, co mamy najlepsze – naszych cudownych, kreatywnych mieszkańców! Parada jest kwintesencją święta, integruje, nasyca inspiracją i po prostu daje ogromną radość. To potencjał, z którego warto czerpać. Drodzy Państwo przed nami jeszcze dwa dni pełne atrakcji. Warto w ten weekend być w Skierniewicach!

– powiedział Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta Skierniewice.

Lista gwiazd, które wystąpią w Skierniewicach w ten weekend jest imponująca.

SOBOTA, 16 września
– Myslovitz – rockowy zespół z Mysłowic, na scenie od ponad 30 lat. Nagrali hity tj. „Długość dźwięku samotności” czy „Peggy Brown”
– IRA – kolejni weterani polskiej sceny muzycznej, znani z przebojów tj. „Ona jest ze snu” czy „Nie daj mi odejść”
– Alphaville – grupa doskonale znana jest polskiej publiczności między innymi z takich przebojów jak „Forever Young” czy „Big in Japan”.

NIEDZIELA, 17 września
– Happysad – zespół znany z utworów – “Zanim pójdę, “Mów mi dobrze” czy “Taką wodą być”
– Organek – na swoim koncie ma utwory – “Mississippi w ogniu”, “Czarna Madonna”czy “Wiosna”
– Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka „Fryderyków”. Wielu zna jej kawałki – „Z tobą nie umiem wygrać”, „Porady na zdrady” czy „Charlie, Charlie”
– Agnieszka Chylińska – dawniej wokalistki zespołu ONA chyba nie trzeba bliżej przedstawiać
– T.Love – to legenda polskiej sceny muzycznej. Ich utwory „Chłopaki nie płaczą” czy „King” zna wielu.

Źródło: Facebook/Skierniewickie Święto Kwiatów i Owoców

Źródło: Facebook/Skierniewickie Święto Kwiatów i Owoców

Źródło: Facebook/Skierniewickie Święto Kwiatów i Owoców, lowicz24.eu.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej