40-lecie Muzeum Historycznego w Przasnyszu

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum historyczne w Przasnyszu ma już 40 lat. Z tej okazji zorganizowano 1 lipca uroczyste obchody. Otwarto też specjalną wystawę czasową a w planach jest także urodzinowy koncert na przasnyskim rynku.

Podczas uroczystości obchodów 40-lecia muzeum jego dyrektor Agnieszka Brykner wygłosiła referat na temat historii muzeum. Odbył się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu, który poprowadził p. Rafał Witkowski, wicedyrektor szkoły. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik uhonorował muzeum Medalem Pamiątkowym “Pro Masovia”.

W ramach tegorocznych obchodów w muzeum można zwiedzać ekspozycję „Co z przeszłości pozostało… Wystawa jubileuszowa z okazji 40-lecia Muzeum Historycznego w Przasnyszu”. Na wystawie prezentowane są wybrane zbiory muzealne, m.in. zabytki archeologiczne, rzeźby, obrazy, grafiki, fotografie, dokumenty, sztandary, militaria oraz zabytkowe przedmioty codziennego użytku. Ponadto w jednej z gablot prezentowana jest dokumentacja dotycząca Stanisława Ostoi-Kotkowskiego, m.in. fotografie artysty oraz jego dzieł sztuki, a także korespondencja z Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Wystawę można zwiedzać do 27 sierpnia 2023 r.

Na zakończenie wystawy, właśnie 27 sierpnia, na rynku miejskim odbędzie się koncert zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto.

Źródło: Facebook/Muzeum Historyczne w Przasnyszu

Źródło: Facebook/Przasnysz.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej