Wakacyjne podróże w czasie na zamku w Ciechanowie

przez Monika Tarka-Kilen

Turnieje rycerskie, nauka strzelania z łuku, pokazy życia w rzymskim obozie, kobiety w walce o niepodległość – to tylko niektóre tematy i atrakcje wakacyjnych spotkań zaplanowanych na zamku w Ciechanowie. Muzeum Szlachty Mazowieckiej zaprasza latem na „Zamkowe podróże w czasie”. Cykl spotkań edukacyjno-historycznych mający na celu popularyzację historii.

Imprezy odbywać się będą na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w wybrane niedziele w okresie wakacyjnym od godziny 11:00 do 17:00. Pierwsze spotkanie 9 lipca.

Plan spotkań w ramach “Zamkowych podróży w czasie”:

09 lipca 2023 r. – Legio XXI Rapax Cesarstwo Rzymskie – pokazy życia w rzymskim obozie, prezentacja wyposażenia legionistów, ich dyscypliny i taktyki walki.

23 lipca 2023 r. – Kobiety w Mundurach – prezentacja na postawie artefaktów m.in. zdjęć, dokumentów odznak oraz plansz połączona z prelekcją dotyczącą sylwetki formacji kobiecych z XX-lecia międzywojennego, tj. Orlęta Lwowskie, Ochotnicza Legia Kobiet, Przysposobienie Wojskowe Kobiet, PSZnZ, dziewczyny z Parasola.

6 sierpnia 2023 r. – Mini turniej rycerski – Chorągiew Rycerska Ziemi Ciechanowskiej – pokazy walk rycerskich, opowieści o uzbrojeniu rycerskim.

20 sierpnia 2023 r. Łuk wschodni w Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Grupa AMM Archery. Będzie to pogadanka o łucznictwie, jego historii, rodzajach łuków, sposobach strzelania, warsztaty łucznictwa wschodniego – nauka strzelania z łuku, wykonanie strzał.

Źródło: MSM w Ciechanowie.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej