Największe pisanki w Polsce są w Grabowie. Zobacz wyjątkowy skwer pisankowy!

przez Monika Tarka-Kilen

Setki kolorowych, olbrzymich pisanek pojawiły się w Grabowie – wsi w powiecie kolneńskim. Niektóre pisanki są zrobione z gipsu i mają nawet ponad metr wysokości. Są wspólnym, świątecznym dziełem mieszkańców. Grabowskie “pisankowanie” to już lokalna tradycja, odbywa się co roku. Tym razem jeszcze większa niż w zeszłych latach kolekcja pisanek pojawiła się na piankowym skwerze Grabowa, ulicami przeszedł tez pisankowy korowód.

Robienie pisanek to wspólna zabawa, ale też pomysł na świąteczne dekoracje w niewielkim Garbowie a także zaproszenie do odwiedzin turystów spragnionych świątecznej atmosfery.

Skwer nam się trochę rozrósł, dzięki nowym pisankom dekorowanym przez uczniów szkół w Grabowie, Surałach i Konopkach Monetach, a także o wielkie pisanki dekorowane przez grupę plastyków dorosłych

– informuje Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie.

Wspólne malowanie to integracja mieszkańców.Dodatkowa atrakcja był urządzony 1 kwietnia Pisankowy Korowód, w którym uczestniczyli mieszkańcy Grabowa i okolic. W korowodzie pojawił się pięknie ustrojony zaprzęg konny ustrojony świątecznie. Na wozie pojawiły się największe grabowskie tegoroczne pisanki.

Serdeczne Wam dziękujemy Drodzy Mieszkańcy Gminy Grabowo. Jesteście tak piękni i kolorowi, jak był ten dzisiejszy korowód. Obiecujemy, że nasze Grabowskie Pisankowanie będziemy rozwijać w następnych latach, bo dla Was warto, a z Wami można wszystko.

– czytamy na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowie.

Pisanki już można podziwiać na skwerze w centrum miejscowości. Poniżej zdjęcia zamieszczone na Facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowie.

 

Gdzie w Polsce jest Muzeum Pisanki?

Źródło: Facebook

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej