Ruszył IX Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Laur Posła Prawdy”

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie – Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Związek Literatów na Mazowszu zapraszają do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O Laur Posła Prawdy”. Jego celem jest przypomnienie i promocja twórczości Aleksandra Świętochowskiego – wybitnego pozytywisty polskiego, który w Gołotczyźnie pod Ciechanowem żył, tworzył, zmarł i spoczywa na pobliskim cmentarzu w Sońsku.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dla młodzieży w wieku 16-21 lat oraz dla
autorów powyżej 21 roku życia. Jest adresowany do osób niezrzeszonych lub będących członkami związków twórczych, z kraju i z zagranicy, piszących w języku polskim. Należy przysyłać prace literackie o objętości do 5 stron standardowego maszynopisu, inspirowanego twórczością Aleksandra Świętochowskiego, nigdzie wcześniej nie publikowanego i nie nagradzanego, w trzech egzemplarzach, wyłącznie w postaci wydruku komputerowego lub maszynopisu.Warunkiem uczestnictwa, jak informuje Muzeum, jest nadesłanie prac do 19 maja 2023 r. z dopiskiem „O Laur Posła Prawdy” i „kategorii I lub II”.

Prace konkursowe w dwóch kategoriach: I i II oceni powołane przez organizatorów. Jury, w skład którego wejdą pisarze i krytycy literaccy. Ogłoszenie wyników, uhonorowanie laureatów oraz prezentacja nagrodzonych utworów nastąpi 15 czerwca 2023 r., podczas XXXIV Wiosny Literatury – w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Szczegóły konkursu na stronie Muzeum.

Utwory należy nadesłać na adres:

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Oddział w Gołotczyźnie

Świętochowskiego 16, 06-430 Gołotczyzna

tel. / fax 0 23 672 53 46 (MSM–Ciechanów)

0 23 671 30 78 (Oddz. w Gołotczyźnie)

e – mail: muzeum.pozytywizmu@wp.pl i golotczyzna@muzeumciechanow.pl

Źródło: Facebook

Źródło: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Oddział w Gołotczyźnie

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej