Lubelska młodzież jest “Z rybką za pan brat”

przez Monika Tarka-Kilen

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłosił laureatów dwóch konkursów dziecięcych „Z rybką za Pan Brat” oraz „Złap rybkę”. Dzisiaj w czasie uroczystości kończącej zabawę członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed wręczył nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.

Konkurs był dedykowany dla dzieci w wieku 7-15 lat zamieszkujących Lubelszczyznę. W konkursie „Z rybką za Pan Brat” wpłynęło 60 prac, z kolei w konkursie „Złap rybkę” – 25 prac. Celem konkursu była promocja tradycji rybackich z Lubelszczyzna związanych, a także upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o rybach słodkowodnych występujących w wodach województwa lubelskiego.

Nasze województwo jest jednym z największych producentów ryb słodkowodnych w Polsce. Chcemy przez ten konkurs promować zdrowe żywienie, a dobrze wiemy, że edukację najlepiej zacząć od najmłodszych

– mówił dziś Zdzisław Szwed.

W każdym konkursie Komisja Konkursowa wyróżniła po 15 osób, a biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu i duże zaangażowanie, pomysłowość i ponadprzeciętną pracowitość uczestników, Komisja zadecydowała o zafundowaniu upominków dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursach. Były to wędki, kołowrotki, kamizelki wędkarskie, podbieraki, kapelusze wędkarskie, łopatki saperki, krzesełka wędkarskie, zestawy biwakowe. Prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie ufundował wędki, żyłki, haczyki, pojemniki i pudełka wędkarskie.

Laureaci Konkursu „Z rybką za Pan Brat”:
I miejsce – Maciej Laskowski
II miejsce – Michał Szymański
III miejsce – Mariola Borys

Laureaci Konkursu „Złap rybkę”:
I miejsce – Karolina Laskowska
II miejsce – Stanisław Sykuła
III miejsce – Oliwia Bogucka

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej