Zabawa “Szukaj skarbu” podczas Nocy Muzeów w Łęczycy

przez Monika Tarka-Kilen

Zabawy, spotkania, bezpłatne zwiedzanie Zamku w Łęczycy oraz grodziska w Tumie – zaplanowano na 14 maja, podczas Nocy Muzeów, na ziemi łęczyckiej.

Wszyscy ciekawi i zainteresowani historią i zwiedzaniem mają w tę noc jedyną w swoim rodzaju okazję, by poznać rzeczy nieznane, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i uczestniczyć w niecodziennych wydarzeniach. Na dodatek bezpłatnie.

Na Noc Muzeów, w godzinach wieczornych w sobotę, Muzeum w Łęczycy przygotowało kilka propozycji. W programie znajdą się m. in.:

– Spotkanie z profesorem Ryszardem Grygielem, autorem nowej wystawy archeologicznej, który opowiadał będzie o pradziejach i wczesnym średniowieczu Ziemi Łęczyckiej. Początek spotkania – godz. 18.00.

– A także konkurs – zabawa dla spostrzegawczych pn. „Szukaj skarbu”, w którym nagrodą będą diabelskie dukaty.

– Będzie też możliwość obejrzenia wystaw za darmo, bowiem wstęp do muzeum w Noc Muzeów jest bezpłatny.

Znajdujące się niedaleko Grodzisko w Tumie także zaprasza na Noc muzeów. W sobotę w godz. 18 – 23.30 na grodzisku zaplanowano wiele atrakcji. W programie m.in. pokaz fireshow, wykład poświęcony badaniom archeologicznym w Tumie, a także bezpłatne zwiedzanie grodziska.

Źródło: UM Łęczyca, Facebook, Muzeum Zamek Łęczyca

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej