Multimedialna wystawa prac Beksińskiego w Podlaskim Instytucie Kultury

przez Monika Tarka-Kilen

Podlasie gości twórczość Beksińskiego. 25 marca o 12:00 odbył się wernisaż multimedialnej wystawy prac jednego z najwiekszych polskich artystów XX wieku Zbigniewa Beksińskiego. Obrazy i fotografie, multimedia, nowoczesność – tak w kilku słowach można opisać wystawę w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.

“Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition – Wystawa Multimedialna” zorganizowana została przy współpracy z Fundacją Beksińskiego i Muzeum Historycznym w Sanoku, któremu artysta w testamencie przepisał wszystkie swoje nie sprzedane prace i gdzie mieści się największa na świecie wystawa prac artysty.

Goście wystawy mają do dyspozycji okulary VR, mogą obejrzeć działa Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób można wejść “do środka” obrazów Beksińskiego i znaleźć się w namalowanym przez artystę świecie.

Wybrane dzieła prezentowane są w sposób multimedialny na ekranach wieloformatowych. W sumie zwiedzający zobaczyć około stu prac artysty – obrazów, fotografii, grafik komputerowych.

Wystawie “Beksiński Multimedia Exhibition” towarzyszy trzydziestominutowy pokaz multimedialny. Film prezentuje twórczość malarską i fotograficzną artysty oraz jego prywatne nagrania połączone z muzyką, której słuchał w czasie pracy.

Wystawa w Podlaskim Instytucie Kultury przy ulicy świętego Rocha w Białymstoku czynna jest dla zwiedzających od 26-go Marca do 25-go Kwietnia 2022 roku. Goście są wpuszczani w grupach, co godzinę.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej