Przemyska Biblioteka Publiczna zbiera dla dzieci z Ukrainy książki, gry i kredki

przez Monika Tarka-Kilen

O przekazywanie książek w języku ukraińskim przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, najchętniej bajek, baśni, wierszy, komiksów i opowiadań, zaapelowała Biblioteka Publiczna w Przemyślu. Potrzebne są też gry i przybory do malowania. Zbiórka ruszyła 7 marca.

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy! W związku z dramatyczną sytuacją, w której znaleźli się nasi Sąsiedzi zza wschodniej granicy, Przemyska Biblioteka Publiczna organizuje zbiórkę pn. „Podaruj książkę dzieciom z Ukrainy”. W obliczu tragedii osób uciekających przed okrucieństwem wojny chcemy okazać im wsparcie i solidarność.

– apelują pracownicy biblioteki.

Biorąc pod uwagę, że ogromna liczba Ukraińców przebywa obecnie w Przemyślu i okolicach, zwracają się się z gorącą prośbą do wszystkich Ludzi dobrej woli o przyłączenie się do akcji, której celem jest wsparcie zwłaszcza ukraińskich dzieci poprzez umożliwienie im kontaktu z książką i biblioteką. Chcą w ten sposób odwrócić ich uwagę od wojny i sprawić, by choć na chwilę na ich twarzach zagościł uśmiech.

Dlatego od 7 marca w siedzibie głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8 w Czytelni Nowości Wydawniczych, w godzinach otwarcia placówki, prowadzona jest zbiórka książek w języku ukraińskim przeznaczonych dla dzieci i młodzieży (chodzi o bajki, baśnie, wiersze, komiksy, opowiadania itp.). Można przynosić książki niekoniecznie nowe, ale w dobrym stanie.

Pracownicy biblioteki proszą również o:kreatywne zabawki (z wyjątkiem pluszaków), puzzle, gry planszowe, gry zręcznościowe, kolorowanki, przybory plastyczne: kredki, flamastry, piórniki, ołówki, gumki, papier, bloki i inne.

Materiały te posłużą i zostaną przekazane dzieciom z Ukrainy, które biblioteka pragnie zaprosić, by zapewnić im radosne chwile w otoczeniu książek i kreatywnych zabawek.

Źródło: Facebook/PBP

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej