Koncert kolęd w Muzeum II Wojny Światowej

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna zapraszają 8 stycznia na koncert kolęd. Usłyszymy zarówno znane, jak i dawno zapomniane polskie kolędy wykonywane w międzywojennej stylistyce.

Kolędy zostały zebrane w „Śpiewniku kolędowym” Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Niektóre z nich zawieruszyły się w starych kantyczkach, inne przetrwały na czarnych płytach winylowych, a słowa pozostałych zostały napisane zupełnie na nowo.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.  Nowo powstałe, ale brzmieniowo mocno nawiązujące do okresu międzywojennego aranżacje, prezentują utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga lub Henryka Warsa.

Koncert kolęd odbędzie się 8 stycznia 2022 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej