Ruszyła 57. edycja Ceramiczno-Rzeźbiarskiego Pleneru w Bolesławcu

przez Administrator

Piękne rzeźby, kolorowa ceramika i miłość do sztuki to coś czego mogliśmy doświadczyć podczas kolejnej już edycji Pleneru w Bolesławcu. Jest to bowiem miasto, które może pochwalić się nie tylko wyrobem użytkowej ceramiki, ale także corocznym spotkaniem międzynarodowych artystów i pasjonatów sztuki, którzy w Bolesławieckich pracowniach tworzą swoje dzieła.

Tegoroczna uroczysta inauguracja miała miejsce 30 lipca w galerii “W sam raz”, a jej głównym punktem był wernisaż ceramiki Stanisława Bracha – Miodem Płynące. Manifest międzygatunkowej solidarności.

Tematyką ekspozycji jest ukazanie stosunku człowieka do otaczającej go natury. W czasach globalizacji ten problem staje się niezwykle ważny, a to właśnie egoistyczne i lekceważące podejście nas ludzi do przyrody zainspirowało Stanisława Bracha. Artysta ukazał w swych dziełach ciężką pracę pszczół, która choć nie zawsze doceniana, jest czynnikiem niezbędnym dla ludzkości do przetrwania. Cały koncept zachęca do szanowania i chronienia natury oraz refleksji nad kruchością życia, nie tylko owadów, lecz także ludzi. Wystawę można odwiedzać do 30 września.

Stanisław Brach to wybitny artysta, rzeźbiarz, Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończył kilka renomowanych uczelni artystycznych, a pośród jego znakomitych osiągnięć możemy wyróżnić złoty medal za pracę Miodem płynące na 45. Apimondia 2017 czy stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski ma długą tradycję kultywowaną z pokolenia na pokolenie. Niezaprzeczalnie dostarcza mieszkańcom Bolesławca jak i przyjezdnym niezapomnianych wrażeń.

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej