O miłości do fotografii, baletu i Lublina – wystawa fotografii

przez Anna Cholewa

Na fotografiach lubelskiej fotografki zobaczymy gesty i ruchy zrodzone z wysiłku utalentowanych baletnic. Dzięki współpracy Agnieszki Kołodyńskiej-Jakowickiej i Teatru Tańca GRAWITAN Lublinianie mogą podziwiać wystawę stworzoną z prac nagrodzonych przez międzynarodową platformę The Magazine.

Wystawa zawiera w sobie całą gamę kolorystycznych odcieni, zmieniającego się światła, a pory dnia dodatkowo potęgują odbierane przez nas emocje. Dominują stateczne pozy, wymagające wielkiej precyzji wykonania oraz wieloletnich treningów – informuje Organizator na stronie wydarzenia.

Połączenie trzech miłości – do fotografii, baletu i Lublina zaowocowało niecodzienną wystawą w Centrum Spotkania Kultur w stolicy Lubelszczyzny. W obiektywie wieloletniej fotografki głównym bohaterem jest taniec, a każdy ruch fotografowanych wykonawców służy jako przekaźnik emocji. Tłem dla artystycznego kunsztu stało się rodzinne miasto autorki zdjęć. Agnieszka Kołodyńska-Jakowicka jest rodowitą Lublinianką i tam rozwija swoją działalność związaną z fotografią wizerunkową. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Fotografią zajmuje się od 15 lat.

Bohaterowie jej prac umiejscowionych na aktualnie trwającej wystawie na co dzień zajmują się tańcem i akrobatyką w lubelskim studiu GRAWITAN, które zostało założone w 2014 roku przez Paulinę Pielach-Borycę,  absolwentkę Warszawskiej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Celem lubelskiej szkoły jest kreowanie kultury wysokiej oraz umożliwienie lubelskim dzieciom i młodzieży rozwoju w tym kierunku. Kolektyw cyklicznie prezentuje efekty swoich prac na próbach w ramach spektakli tanecznych na scenach Centrum Spotkania Kultur.

Wystawę można oglądać codziennie od godziny 8:00 do 21:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uroczyste zamknięcie w zaplanowane jest na 27 stycznia o godzinie 18:00 Wstęp wolny.

Źródło: www.spotkaniakultur.com

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej