Zmarł Leszek Długosz – kompozytor, pianista, współtwórca Piwnicy pod Baranami

przez Monika Tarka-Kilen

Smutna wiadomość. Odszedł Leszek Długosz. Poeta, aktor, pieśniarz, kompozytor, pianista, współtwórca kabaretu Piwnica Pod Baranami zmarł w wieku 82 lat w wyniku choroby nowotworówej.

Odszedł Leszek Długosz

– poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych kabaret Piwnica Pod Baranami. Współpracownik artysty, Maciej Zdziarski przekazał, że poeta zmarł w sobotę (23 marca) w swoim domu w Krakowie.

Leszek Długosz urodził się w 1941 roku w Zaklikowie w woj. podkarpackim. W 1959 roku wyjechał na studia do Krakowa, gdzie ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1965 roku przez kolejnych 13 lat współtworzył znany krakowski kabaret Piwnica Pod Baranami. Przez te lata stał się jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych artystów.

Z recitalami występował w całej Polsce, ale także poza granicami kraju w tym między innymi w Austrii, Francji, Kanadzie, USA, czy we Włoszech.

Mieliśmy zaszczyt wręczyć mu na Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni Drzwi do Wolności i wysłuchać jego recitalu.Odbierając nagrodę Leszek Długosz powiedział:

Odbieram tę nagrodę nie jako wyróżnienie dla mnie, ale jako docenienie roli sztuki w drodze do wolności – to paliwo budujące więź, wiarę i wzmocnienie.

Źródło: Festiwal Filmowy NNW, gazeta.pl, PAP

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej