Mastercard Off Camera 2021 – festiwal kina niezależnego

przez Administrator

Do 12 września potrwa tegoroczna, 14. edycja krakowskiego festiwalu. Mastercard Off Camera to największe święto kina niezależnego w Polsce.

 Międzynarodowy festiwal kina niezależnego, jak co roku odbędzie się w Krakowie. Podczas tej edycji zaplanowano prezentację około stu filmów z całego świata. Najważniejszymi punktami festiwalu będą konkursy. Jednym z nich będzie „Wytyczanie Drogi”, czyli rywalizacja dziesięciu produkcji z całego świata o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości dwudziestu pięciu tysięcy dolarów. Kolejnym laurem, tym razem dla produkcji polskojęzycznej, będzie Nagroda Dominika Kulczyk Productions. O sto tysięcy złotych powalczą takie obrazy, jak na przykład „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, „Amatorzy” Iwony Siekierzyńskiej, „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzyka czy „Biały potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego. Wiele z zaplanowanych projekcji odbywać się będzie w ramach kina plenerowego, między innymi na krakowskim placu Szczepańskim.

Festiwal będzie także okazją do zapoznania się z przekrojem najważniejszych światowych produkcji, które ukazały się w minionym roku. Podczas sekcji „Festiwalowe Hity” prezentowane będą filmy z festiwali w Cannes, Wenecji, Berlinie i Rotterdamie. Kolejna sekcja przekrojowa to „Amerykańscy Niezależni”, podczas której proponowane będą najlepsze filmy kina niezależnego produkcji amerykańskiej, które inspirują twórców na całym świecie i wyznaczają nowe trendy i rozwiązania. Bardzo interesująco zapowiada się również cykl „Nordyckie Horyzonty”, który przedstawi najciekawsze filmy rodem ze Skandynawii, coraz liczniej pojawiające się na międzynarodowych festiwalach.

Mastercard Off Camera 2021 będzie wreszcie okazją do spotkań oraz rozmów z producentami, reżyserami i aktorami. Organizatorzy zapowiadają obecność między innymi takich artystów jak: Yngild Sve Flikke, Yanina Sulima, Ryan Andrew Hooper, Jeremy Hersh, Rafał Zawierucha, Dawid Nikcel oraz Łukasz Orbitowski. Festiwal rozpoczął się 3 września i potrwa do 12 września.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej