Z okazji Nocy Muzeów po raz pierwszy można będzie zobaczyć od środka Muzeum Historii Polski

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum Historii Polski przygotowało wyjątkową niespodziankę na tegoroczną “Noc Muzeów” – pierwsze zwiedzanie powstającej siedziby Muzeum na warszawskiej Cytadeli. Spacer zostanie zakończony wizytą na dachu, z którego rozpościera się widok na panoramę Warszawy.

Atrakcję zaplanowano w związku z prowadzoną w całej Polsce 14 maja akcją “Noc Muzeów”. Sobotni spacer to pierwsza okazja, by na własne oczy zobaczyć powstający gmach MHP o łącznej powierzchni ponad 44 tys. m2.

Wycieczkę poprowadzą inżynierowie i historycy Muzeum Historii Polski. Zwiedzający dowiedzą się nie tylko jak powstaje budynek, ale też w jaki sposób tworzona jest wystawa stała Muzeum. Spacer zostanie zakończony wizytą na dachu, z którego rozpościera się widok na panoramę Warszawy. Całość zaplanowano na około półtorej godziny.

Jak informuje muzeum, w wydarzeniu ze względów bezpieczeństwa, udział mogą brać wyłącznie osoby dorosłe powyżej 18 roku życia.

Sobotni spacer rozpocznie się zbiórką o godzinie 18:30. Wcześniej jednak należy się zgłosić. Zgłoszenia należy wysyłać na adres biuro.prasowe@muzhp.pl z tematem NOC MUZEÓW. Trzeba być szybkim bo liczba miejsc jest ograniczona, głównie ze względu na trwającą budowę. O udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. W wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia Muzeum Historii Polski czeka do czwartku 12 maja do godziny 16.00.

Źródło: Muzeum Historii Polski

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej