Relacja z finału warsztatów scenariuszowych filmów fabularnych Akademii Filmowej NNW

przez Monika Tarka-Kilen
Uroczysta gala Akademii Filmowej Festiwalu NNW odbyła się 28 listopada w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. To było podsumowanie roku pracy na Warsztatach Scenariuszowych Filmów Fabularnych o tematyce historycznej. Nagrodzone zostały najlepsze z 9 rozwijanych pomysłów na film, zobaczyliśmy próby czytane aż dwóch wyróżnionych scenariuszy – jedną z nich bardzo oryginalną, z udziałem dwóch raperów.
Nagrodę główną 3. edycji Warsztatów Scenariuszowych filmów fabularnych o tematyce historycznej Akademii Filmowej Festiwalu NNW odebrali:
– Franciszek Ledóchowski i Paweł Narożnik za projekt „Piąte”
Wyróżnienia 3. edycji Warsztatów Scenariuszowych filmów fabularnych o tematyce historycznej Akademii Filmowej Festiwalu NNW odebrali:
– Roman Brovko za projekt filmu pod tytułem „Propaganda NieLenina”.
– Magdalena Wleklik za projekt filmu pod tytułem „Mickiewicz vs. Słowacki. Romantic Bard Battle”. 
Sceny z wyróżnionych scenariuszy zostały przedstawione w formie teatralnych prób czytanych z udziałem aktorów i znanych raperów oraz zaprezentowane przed szerokim gronem producentów i decydentów. W Mickiewicza i Słowackiego w bitwie na rymy wcielili się raperzy Arkadio i Edzio ( jako Adamo i Julo) a za podkład muzyczny był odpowiedzialny DJ Kamil Łuszczyk. W próbie czytanej dziejącej się na Ukrainie w czasie wojny “Propagandzie Nielenina” wzięli udział aktorzy: Hanna Nowak, Artem Manuilow, Andrij  Żurawski  i Mykola Panasyk.
W trakcie gali wręczone zostanły także Drzwi do Wolności – uhonorowanie przyznane pośmiertnie wybitnemu pisarzowi i scenarzyście Markowi Nowakowskiemu. Odebrała je żona pana Marka pani Jolanta Nowakowska.
Organizatorem Akademii Filmowej NNW jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Protest jest współfinansowany przez Polski INstytut Sztuki Filmowej.
Patronami są: Krajowa Rd Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polska oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej