Sylwetki największych sportowców w “Panteonie sportu” w Ostrołęce

przez Monika Tarka-Kilen

Przez kilka najbliższych dni w Ostrołęce w Muzeum Żołnierzy Wyklętych można oglądać nową wystawę czasową  „Panteon Sportu”, która przypomina sylwetki największych sportowców i opowiada o ich sukcesach. Wystawę otwarto we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w poniedziałek 7 listopada.

Wystawa to trochę subiektywny wybór dokonany przez Ministerstwo najbardziej wzruszających chwil z historii polskiego sportu. Jesteśmy w Muzeum które upamiętnia żołnierzy walczących o niepodległość Ojczyzny – mówił dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Janusz Kotowski. – Temat tej wystawy nie gryzie się jednak z tematyką naszego Muzeum. Wielu sportowców to też patrioci, ludzie, którzy wiele dla kraju zrobili, a niektórzy – tu przykład Kusocińskiego – łączyli wielkie osiągnięcia sportowe z ofiarą dla Ojczyzny.

– mówił wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski.

Po oficjalnym otwarciu wystawy wiceminister przekazał na ręce przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego czek dla miasta Ostrołęki zakładający dofinansowanie w ramach rządowego programu „Sportowa Polska”. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele środowisk sportowych w Ostrołęce, szkół i uczniowie. Wystawa będzie czynna do 12 listopada. Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej