Festiwal Mleka i Miodu startuje 20 sierpnia w Prażmowie

przez Monika Tarka-Kilen

Po pandemicznej przerwie wraca organizowany w gminie Burzenin Festiwal Mleka i Miodu. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Prażmowie. Akcentem dożynkowym imprezy ma być Parada Kół Gospodyń Wiejskich.

Festyn zacznie się o godzinie 13:00 występami dzieci i młodzieży z GDK oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Burzenina. Scena przez całe popołudnie będzie tętnić życiem. Po występach Kapeli Pieczarki i Śpiewaczego Zespołu Ludowego “Marjanki” nastąpi oficjalne rozpoczęcie Festiwalu. Gwiazdami muzycznymi będą Camasutra i Milano.

Równocześnie, jak zwykle – można się będzie przelecieć balonem na uwięzi, wziąć udział w konkursach sprawnościowych np. dojeniu sztucznej krowy, a także spróbować lokalnych specjałów. Pojawią się stoiska mleczne, miodowe i poczęstunki od Kół Gospodyń Wiejskich.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie. Imprezie patronują Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Starosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej