“Miasto 44” i spacer archeologiczny w Ostrołęce z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na obchody 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenia zaplanowano na cały okres rocznicy trwania Powstania. Rozpocznie je już 31 lipca spacer archeologiczny a 1 sierpnia muzeum zaprasza na projekcję filmu “Miasto 44”. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się 31 lipca. To spotkanie z archeologiem Olafem Popkiewiczem, znanym z programu „Poszukiwacze historii”, który opowie o broni używanej przez powstańców.

1 sierpnia o godz. 18.00 w muzealnym kinie obejrzeć będzie można film „Miasto 44”, a 15 sierpnia budynek Muzeum rozświetli iluminacja w biało-czerwonych barwach.

Z kolei w dniach 20-24 września Muzeum zaprasza na pokaz filmu w technologii VR „Kartka z Powstania”. VR przeniesie widzów w czasie i pozwoli poczuć emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944 r.

Obchody zakończy w paź∂zierniku spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty”. Poświęcony on będzie Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu – poecie, żołnierzowi Armii Krajowej, który zginął podczas Powstania Warszawskiego.

Spotkanie, projekcje filmów, spektakl odbędą się w sali kinowo-widowiskowej. Wstęp wolny.

Poniżej prezentujemy dokładny program obchodów rocznicowych udostępniony przez Muzeum.

31 lipca, godz. 16.00

Spotkanie z archeologiem, detektorystą Olafem Popkiewiczem. Temat: broń używana podczas Powstania Warszawskiego i „drugiej konspiracji”.

1 sierpnia, godz. 18.00

Projekcja filmu „Miasto 44”.

15 sierpnia

Iluminacja w biało-czerwonych barwach na budynku MŻW.

20-24 września, w godzinach otwarcia muzeum:

„Kartka z Powstania” – pokazy filmu fabularnego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

7 października, godz. 18.00
Spektakl „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” w sali kinowo-widowiskowej Muzeum.

Źródło: Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, Facebook.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej