Mieszkańcy lubelszczyzny podnoszą poziom umiejętności strzeleckich w ramach “Twierdzy Lublin”

przez Monika Tarka-Kilen

W Lublinie ruszyła inicjatywa „Twierdza Lublin”. Jej celem jest podniesienie poziomu umiejętności strzeleckich i proobronnych mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny. Twórcami projektu są Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Sekcja Sportowo-Obronna ZŻNSZ.

Powszechna gotowość do obrony, posiadane umiejętności i wysokie morale społeczeństwa są skutecznym środkiem odstraszania dla potencjalnego agresora. Poprzez otwarte szkolenia, podnoszenie umiejętności proobronnych i organizację ludzi gotowych bronić swoich domów i rodzin, chcemy podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny. Chcemy nauczyć uczestników szkolenia podstawowych nawyków, które pomogą im w niesieniu pomocy poszkodowanym i we współpracy z Wojskiem Polskim w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa polskiego.

– opisuje swoją inicjatywę Fundacja.

Ostatnie ze szkoleń odbyło się 14 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Budowlanych. Szkolenie proobronne z postaw strzeleckich przeprowadzili licencjonowani instruktorzy. Uczestnicy, z atrapami broni, ćwiczyli różne postawy strzeleckie m.in.: stojącą, klęczącą i leżącą. W szkoleniu wzięli udział głównie młodzi ludzie, którzy interesują się militariami, ale też i tacy, którzy pierwszy raz trzymali w rękach „brońˮ.

Kilka dni temu ruszyła też strona internetowa inicjatywy „Twierdza Lublin”, na której można przeczytać o prowadzonych szkoleniach a także o tym jak uzyskać pozwolenie na posiadanie broni sportowej.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej