I Festiwal Murali w Augustowie – murale namalują artyści i mieszkańcy

przez Monika Tarka-Kilen

W Augustowie rozpoczął się Festiwal Murali. Efektem będzie pięć malowideł na blokach, które w większości nawiązują do historii i charakteru Augustowa. Mieszkańcy głosują na poszczególne projekty do 8 lipca, a później będą mogli wziąć udział w ich malowaniu.

Już pod koniec lipca kilka ścian budynków w Augustowie ozdobią murale. Na każdą ze ścian w różnych miejscach miasta artyści przygotowali po dwa projekty. Które projekty zostaną zrealizowane decydują mieszkańcy w głosowaniu on-line. Do piątku poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera” mogą zagłosować na zgłoszone projekty. Murale będą malowane od 18 lipca. To pierwszy Festiwal Murali w Augustowie.

Chcemy, żeby to były rzeczy też związane z Augustowem tematycznie , przyroda, piękno przyrody, jeziora , ale również rzeczy, które są dla nas ważne ze względów patriotycznych, ze względów tradycji

– powiedział Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa –

Wybrane przez mieszkańców murale zaczną powstawać 18 lipca, gdy do Augustowa przyjadą cenieni na świecie twórcy ściennych malowideł. Artyści zaprosili do pomocy w wykonywaniu tych dzieł mieszkańców Augustowa. Każdy będzie mógł wziąć w rękę pędzel, puszkę z farbą i część dzieła wykonać, oczywiście pod okiem autora.

Wykonanie pięciu murali będzie kosztowało 80 tysięcy złotych i w całości pokryte będzie z budżetu miasta. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu na murale, zostaną rozlosowane nagrody. Festiwal Murali ma na stałe zagościć w kalendarzu wakacyjnych imprez Augustowa.

Źródło: Facebook, Nasze miasto Augustów, UM Augustów.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej