Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej. O co chodzi? Wyjaśniamy

przez Monika Tarka-Kilen

W Białymstoku odbyły się 3 lipca XI Targi Ekonomii Społecznej. Stowarzyszenia, fundacje i organizacje społeczne mogły zaprezentować swoje produkty i usługi a także wyniki swoich działań a także opowiedzieć zainteresowanym o swojej działalności i wymienić się doświadczeniami. Targi odbyły się pod hasłem “Społecznie wkręceni”.

Na stoiskach pojawiły się m.in. dekoracje, bibeloty, ubrania i domowe ciasta czy smakołyki wykonane przez podopiecznych fundacji i stowarzyszeń, które wzięły udział w wydarzeniu.  Organizacje prezentowały się mieszkańcom Białegostoku, opowiadały oraz pokazywały czym się zajmują.

Zamiast kupować kolejne przedmioty w sieciówce, można było kupić coś na targach i w ten sposób wesprzeć np. osoby z niepełnosprawnością. Kupując dany produkt pomaga się konkretnej osobie.

Targi to też okazja do promocji fundacji i stowarzyszeń, o których istnieniu w sąsiedztwie białostocczanie mogą nawet nie wiedzieć. To wyjście do ludzi, pokazanie siły społecznych organizacji. To tez ważny moment dla podopiecznych uczestników targów. Zrobione przez nich przemiły trafią do domów, rodzin, białostoczan, będą służyć ludziom – podopieczni dzięki temu poczują się potrzebni i poczują, że są częścią społeczności. To są istotne elementy ich terapii. Pomoc chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym jest doceniana. Za wysoką jakość usług na rzecz podopiecznych organizacje są nagradzane certyfikatem.

Dochód ze sprzedaży prezentowanych produktów był przeznaczony na cele społeczne.

Źródło: Facebook, TVP3.

 

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej