W FINA rozpoczęły się warsztaty scenariuszowe Akademii Festiwalu NNW

przez Monika Tarka-Kilen

14 i 15 czerwca w Filmotece Narodowej w Warszawie trwają prace nad scenariuszami, na podstawie których powstaną znakomite filmy historyczne. Warsztaty scenariuszowe filmów dokumentalnych organizacje Akademia Filmowa Festiwalu NNW. To wstęp do Pitching Forum odbywającego się co roku jesienią podczas Festiwalu Filmowego NNW.

Uczestników warsztatów przywitał we wtorek dyrektor Festiwalu NNW Arkadiusz Gołębiewski. Wspomniał o tym, że są to już siódme warsztaty dokumentalne organizowane przez Festiwal NNW, a piąte których celem jest przygotowanie do Pitching Forum odbywającego się w czasie Festiwalu Filmowego NNW.

Koordynator projektu Darek Dikti dodał, że warsztaty są rozgrzewką przed naborem na festiwalowe Pitching Forum, przygotowując uczestników do profesjonalnego zaprezentowania pomysłu na film przed gronem decydentów, producentów, sponsorów, przedstawicieli stacji telewizyjnych czy nadawców streamingowych.

W FINA 14 czerwca 2022 roku do późnego popołudnia potrwa prezentacja dwunastu projektów scenariuszowych wybranych na warsztaty. Pod koniec dnia odbędzie się masterclass znakomitego reżysera Macieja Drygasa zatytułowany “Sztuka rozmowy z bohaterem”. Drugiego dnia warsztatów (15 czerwca) uczestnicy będą pracować w małych grupach z konsultantami scenariuszowymi. Spotkają się także z przedstawicielami Działu Kreacji Form Dokumentalnych TVP SA.

Przez kilka następnych miesięcy, razem z konsultantami i wykładowcami – Maciejem Drygasem, Anną Ferens, Franco de Pena, Arkadiuszem Gołębiwskim oraz koordynatorami Dariem Dikti i Grzegorzem Packiem – autorzy projektów będą wspólnie pracować nad rozwojem nastepujących scenariuszy ( w kolejności alfabetycznej):

„Amatorzy” – scen. Paulina Haratyk, rez. Łukasz Czajka, prod. ParasiteFilms
„Blisko Bliski Wschód” – reż. Daniel Banaczek, prod. BIODAN PRODUCTION
„Coś do udowodnienia” – reż. Wojciech Karubin, prod. Movie Mates sp. z o. o.
„Jerzy Piotrowicz – Hiob na uczcie życia” – reż. Renata Żybura i Jarosław Żarski, prod. Fresh Studio sp. z o.o. i Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Mastershot
„Kilof zamiast karabinu” – reż. Aleksandra Fudala-Barańska, prod. TVP Katowice
„Kopernik żyje!” – reż. Łukasz Czajka, prod. ZPR Media S.A.
„Książęta przeklęci. Tropem upadku dynastii Gryfitów” – reż. Katarzyna Nakielska-Pawluk, prod. NYX MEDIA Łukasz Nyks
„Polscy Brazylianie” – reż. Grzegorz Kubaszko, prod. Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy
„Polski Walt Disney, czyli ojciec Bolka i Lolka – Władysław Nehrebecki” – reż. Justyna Ratajczak i Dominik Niemier
„Sprawiedliwi spod drutów” – reż. Gabriela Mruszczak, prod. Forum Rozwoju Inicjatyw Lokalnych
„Święty wirusolog” – reż. Elena de Varda, prod. Wojtekfilms sp. z o. o.
„Wałbrzych. Zapomniane miasto” – reż. Michał Torz, prod. mictor studio Michał Torz

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej