Akcja “Mamy Oko na Mamy”. W Białymstoku mamy chorych dzieci miały swój dzień

przez Monika Tarka-Kilen

Mamy dzieci chorych onkologicznie nieustannie dają z siebie wszystko, by wspierać swoje pociechy. Dlatego w dniu ich święta 26 maja Fundacja „Pomóż Im” zadbała o to, by oderwały się na chwilę od zmartwień i choć prze moment to one były zaopiekowane. Akcja odbyła się pod hasłem „Mamy oko na mamy”.

Wierzymy, że takie wyjęcie mam z tych szpitalnych sal to nie jest tylko jeden moment. To nie jest tylko ten jeden moment jakiegoś takiego szczęścia, przyjemności. To też jest takie ładowanie akumulatorów na kolejne dni

– powiedział w TVP3  Białystok Miłosz Karbowski z Fundacji “Pomóż Im”. Zrelaksowana i piękna mama jest silniejszą kobietą, której łatwiej stawiać czoła przeciwnościom losu. Dlatego w dniu swojego święta panie mogły skorzystać z masaży, zmienić fryzurę, czy zrobić makijaż. Mogły przez chwilę poczuć się jak gwiazdy.

Pod Kliniką Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku zainstalowano mobilny salon piękności, minispa i kawiarnię. Fryzjerki pracowały nad nowymi fryzurami dla mam, a potem makijażystki robiły im piękny makijaż. Były tez fizjoterapeutki robiące masaż relaksacyjny, a elegancko ubrani wolontariusze podawali mamom świeżo parzoną kawę i słodkie przekąski.

Większość z mam mówiła, ze w ich codzienności, zdominowanej opieka nad chorymi dziećmi, brakuje takich chwil – tylko dla siebie. Wszystkie osoby i białostockie firmy zaangażowane w wydarzenie, zrobiły to nieodpłatnie.

Fundacja “Pomóż Im” prowadzi domowe hospicjum dla dzieci i wspiera rodziców w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową. Jak sami o sobie mówią, opiekują się małymi pacjentami i ich rodzinami w najtrudniejszym, ale też najważniejszym okresie ich życia bo nikt nie wie jak dużo czasu im zostało, więc ten, który mają, powinni przeżyć jak najlepiej.

Źródło: bia24.pl, TVP3 Białystok, Facebook, Fundacja “Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej