Tańsze zwiedzanie i film „Nawet myszy idą do nieba” w Muzeum II WŚ z okazji Dnia Dziecka

przez Monika Tarka-Kilen

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca zmienia cenę biletów dla dziecka na wystawę główną. Będą kosztować symboliczną złotówkę. Ponadto zaplanowano dla najmłodszych zwiedzających pokaz filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba”.

Film zostanie wyświetlony 1 czerwca w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o godzinie 17:00. Jest zrealizowany techniką animacji lalkowej, w którego powstaniu uczestniczyło wielu polskich artystów. To opowieść o sile przyjaźni, zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów.

Bohaterką filmu jest mała Czmyszka, która usilnie stara się udowodnić wszystkim swoją odwagę. Aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z drapieżnikiem. Jej śmiała próba kończy się jednak w zupełnie niespodziewany sposób. Myszka trafia do niezwykłej krainy, gdzie na swojej drodze spotyka bojaźliwego liska Rudeusza. Czy tak różni bohaterowie będą w stanie się dogadać? W nowym miejscu bardzo łatwo wpaść w opały. Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy mysz i lis mogą być przyjaciółmi? Kiedy uparta Czmyszka i strachliwy Rudeusz trafiają do nieba, nic na to nie wskazuje. W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła nowej przygodzie.

Nagradzana na światowych i europejskich festiwalach historia to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa uwielbianej Ivy Procházkovej. Współprodukowana przez polskie studio Animoon animacja jest uniwersalną opowieścią o sile przyjaźni i wzajemnym niesieniu pomocy.

Źródło: mat.pras/MIIWŚ

Źródło: Muzeum II WŚ, mat.pras.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej