Noc Muzeów w Muzeum Szlachty Mazowieckiej

przez Monika Tarka-Kilen

Przed nami Noc Muzeów 2022. W najbliższy weekend – 14 maja – większość muzeów w Polsce przygotowała bezpłatne atrakcje dla zwiedzających. Warto zainteresować się propozycjami, które przygotowały muzea w każdym z rejonów czy miast Polski.

Zaczynamy na naszej stronie przegląd niektórych propozycji. Jest ich tak wiele, że o wszystkich nie damy rady opowiedzieć. Warto jednak wspomnieć o kilku z nich.

Dziś chcemy zaprosić do zaprzyjaźnionego z nami Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. 14 maja 2022 od godziny 18:00 do 22:00 we wszystkich obiektach Muzeum w Ciechanowie i Gołotczyźnie będzie można zwiedzić wystawy stałe i czasowe, a dodatkowo wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie 14 maja można będzie zwiedzać w wyjątkowym towarzystwie rekonstruktorów Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej. Wieczorem Zamek zaprasza na szereg atrakcji takich jak:

– Konny pokaz dżygitówki wschodniej o godz. 19:30.
– Pokazy walk rycerskich oraz uzbrojenia o godz. 18:30, 20:30.
– Pokaz konny „Koń i ogień – dwa żywioły” o godz. 21:30 .

Również 14 maja, Muzeum Szlachty Mazowieckiej na Gołotczyźnie odbędzie się “Jarmark w dawnej Polsce – scenki rodzajowe pod karczmą”. Będzie je można zobaczyć w godz. 18:00 – 22:00. Dodatkowo przez cały muzeum zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wystaw. Z kolei w Budynku Ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie odbywać się będą zajęcia i warsztaty dla najmłodszych, dostępna będzie za darmo wystawa czasowa „Obrazy z domów naszych przodków” a o godz. 19:00 w scenerii wystawy czasowej „Ikona – przestrzeń wciąż żywa” odbędzie się spotkanie z Mariolą Kujawą.

Źródło: Muzeum Szlachty Mazowieckiej, materiały prasowe

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej