W kieleckim Instytucie Dizajnu uszyto w ramach społecznej akcji kominiarki dla ukraińskich żołnierzy

przez Monika Tarka-Kilen

W Instytucie Dizajnu w Kielcach zorganizowano w weekend 2 i 3 kwietnia akcję szycia kominiarek dla ukraińskich żołnierzy.  Za kilka dni trafią na front. 

Zakończyliśmy dwudniową akcją szycia kominiarek dla ukraińskiego wojska. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało się uszyć ponad 200 kominiarek i buff-kominów wielofunkcyjnych.

– czytamy na facebookowej stronie Instytutu.

Organizatorami akcji byli: Instytut Dizajnu w Kielcach, Dom Środowisk Twórczych oraz Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria Dom Środowisk Twórczych.

To był pracowity weekend w Instytucie Dizajnu. Jedni szyli, inni przynieśli materiał, kolejni przygotowywali szablony a kto inny sprzątał i robił herbatę oraz przekąski. Chętnych do pomocy w dwudniowej akcji szycia kominiarek nie brakowało.

Pomysłodawcy akcji liczą, że na tym nie koniec. Każdy kto zechce, może kontynuować akcję w zapleczu domowym. A jeżeli ktoś nie czuje się na siłach a chce pomóc, może zakupić odpowiedni materiał i przekazać go do Instytutu. Chodzi o oddychające dzianiny typu jersey w kolorach: czarny, szary, grafitowy, oliwkowy, khaki, ciemnozielony.

Uszyte kominiarki trafią bezpośrednio do żołnierzy na ukraińskim froncie.

Źródło: Facebook

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej