Żeby chciało się chcieć – warsztaty dziennikarskie i liderskie dla zielonogórskiej młodzieży

przez Monika Tarka-Kilen

Warsztaty dziennikarskie oraz szkolenia dla przyszłych liderów, a także trochę integracyjnych zajęć sportowych, przygotowano dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Czas pandemii mocno ograniczył międzyludzkie kontakty i relacje. Dlatego po dwóch latach przerwy młodzież z KSM w Zielnej Górze powraca do spotkań edukacyjno-integracyjnych.

2 kwietnia młodzi ludzie spotkali się na warsztatach zorganizowanych pod hasłem “Żeby chciało się chcieć”. Na warsztatach dziennikarskich uczono się podstaw tego zawodu a na warsztatach liderskich można było dowiedzieć się m.in. jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przywódca, ale także jak zrobić coś z sukcesem w ramach swojej małej, lokalnej społeczności.

Takie warsztaty to też wyjście do młodych ludzi i pokazanie im, że współczesny kościół i organizacje katolickie też podążają z duchem czasu, a tzw. social media nie są im obce.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma w planach już kolejne warsztaty. Tym razem będą to zajęcia wokalno- instrumentalne, które zaplanowano na początek maja.

Źródło: Facebook, TVP3.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej