Seniorzy z Poznania szyją społecznie poduszki-przytulanki dla dzieci z Ukrainy

przez Monika Tarka-Kilen

Rozdawane są na dworcu w Poznaniu, pod poznańską Areną, na Targach – tam, gdzie są potrzebne i gdzie są uchodźcy z Ukrainy. Setki kolorowych, wesołych poduszek trafia do tych, którzy przyjeżdżają do Polski i nie mają nic. Uszyli je społecznie seniorzy z ZDDP Poznań.

Nie mamy słów, by opisać to, co robią podopieczni ZDDP Poznan! Seniorki i seniorzy przez parę dni uszyli ponad 100 poduszek, które są przekazywane ukraińskim dzieciom przebywającym m.in. na Arenie czy MTP. Warto wspomnieć również Pana Sławka Franka z firmy StudioForms oraz Umberto Cafe&Ristorante, którzy podarowali materiały potrzebne do wykonania tego wspaniałego zadania

– czytamy na facebookowej stronie ZDDP Poznań.

Czasami niewielki gest znaczy wiele. Dlatego, by zrobić choć małą przyjemność dzieciom z Ukrainy, które trafiają w tym ponurym dla nich czasie do Poznania, seniorzy z Zespołu Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu szyją jaśki – przytulanki. Małe, kolorowe podusie, które dzieci mogą ze sobą zabrać, gdziekolwiek ich jeszcze los rzuci. Taka podusia przyda się i łóżku, do przytulenia, i w samochodzie czy pociągu, by nie opierać się o zimną szybę. W taką podusię będzie można ukryć buzię, gdy tłumy obcych ludzi będą dookoła biegać i załatwiać dorosłe sprawy. Będzie też można na niej usiąść, zamiast na zimnym krawężniku.

Seniorki szyją szybko i z fantazją. Przy okazji czują się ważne i potrzebne. W akcji biorą udział seniorzy z Zespołu Dziennych Domów Pomocy “Klub Promień” oraz “Klubu Winogrady”. Praca wre, a materiały na podusie nadal są potrzebne. Materiały zbierane są w Zespole Dziennych Domów Pomocy “Klub Promień”, na os. Piastowskim 101 w Poznaniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16. Telefon: 618754169.

Źródło: Facebook/ZDDP Poznań

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej