Potrzebni wolontariusze do punktu pierwszej pomocy dla zwierząt z Ukrainy

przez Monika Tarka-Kilen

Konińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowało na dworcu w Przemyślu punkt opieki nad zwierzętami z Ukrainy. Potrzebuje akcesoriów i jedzenia dla zwierzaków ale także pilnie potrzebuje wolontariuszy do punktu pierwszej pomocy. Wsparcie dla zwierząt, które przywożą uchodźcy potrzebne jest 24 godziny na dobę.

Koniński oddział TOW bezpośrednio przy granicy wspiera uchodźców, którzy uciekli przed wojną razem ze swoimi czworonogami. Stworzył punkt pierwszej pomocy przedmedycznej w Przemyślu. Początkowo najbardziej potrzebne były m.in.: transportery, karmy, kuwety, miski, bandaże, środki do dezynfekcji ran, leki uspokajające oraz żwirek. Teraz okazuje się, że brakuje także rąk do pracy.

Zwierzęta są bardzo zestresowane, od kilku dni nie chcą jeść, nie wypróżniają się, są osowiałe..Dziewczyny wydzielają bezpieczne dawki suplementów antystresowych, podają środki by zwierzaki mogły się rozluźnić i wypróżnić oraz wspomagają organizm odpowiednimi preparatami! W naszym punkcie właściciele mogą zaopatrzyć się w karmę i podstawowe akcesoria dla swoich czworonogich przyjaciół!
Chcesz nam pomóc? ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM W PRZEMYŚLU!

– apeluje na Facebooku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Z kolei Konińskie TOW wyjaśnia:

Nas – działających jest niewiele… Żeby punkt mógł działać 7 dni w tygodniu, a pomoc była długofalowa – POTRZEBUJEMY WAS

Wymagania to ukończone 18 lat, chęć niesienia pomocy zwierzętom. Mile widziani lekarze weterynarii, technicy weterynarii, osoby pracujące ze zwierzętami, osoby mówiące po Ukraińsku. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zapewnia zwrot kosztów noclegu, wyżywienia i dojazdu. Osoby chętne prosimy o kontakt z koordynatorem pomocy zwierząt z Ukrainy- TOZ oddział Konin pod numerem telefonu: 695 468 746 lub o wysłanie wiadomości bezpośrednio do koordynatora TOZ w Polsce na adres mailowy: ukraina@toz.pl

Ci, którzy chcieliby akcję wesprzeć rzeczowo bądź finansowo proszeni są o:
– wszelkie suplementy antystresowe
– niekryte, małe kuwety
– preparaty dla zwierząt na apetyt
– transporterki, torby transportowe dla zwierząt
– szelki z smyczkami dla kotów
Pomoc finansowa zbierana jest na stronie pomagam.pl.

Źródło: Facebook

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej