Zofia Klepacka uruchamia w Nieporęcie szkołę windsurfingu

przez Monika Tarka-Kilen

Mistrzyni świata w windsurfingu, Zofia Klepacka, zakłada nad Zalewem Zegrzyńskim Uczniowski Klub Sportowy dla dzieci z podstawówek w Nieporęcie . Uczniowie pod jej okiem będą uczyć się windsurfingu na terenie miejscowych portów. Przyszli mistrzowie mogą się już zgłaszać na naukę. 

Jestem po rozmowie z mistrzynią świata oraz naszą medalistką olimpijską Zosią Klepacką, która postanowiła utworzyć w naszej gminie Uczniowski Klub Sportowy z sekcją Windsurfingu. Wykorzystując potencjał Portu Nieporęt Pilawa oraz ogromne doświadczenie, jakim dysponuje nasza mistrzyni, mamy szansę na stworzenie tu kolebki przyszłych mistrzów i olimpijczyków

– informuje w mediach społecznościowych Maciej Mazur, wójt gminy Nieporęt.

Zosia Klepacka sama stawiała na Zalewie Zegrzyńskim swoje pierwsze kroki na desce windsurfingowej a przygotowując się do mistrzostw olimpijskich założyła swoją bazę szkoleniową w Porcie Nieporęt Pilawa. Teraz chce rozpocząć nauczanie początkowe dzieci z gminy Nieporęt w klasie Bic Techno. Będzie szkolić zawodników do startu w olimpijskiej klasie IQ Foil – deska z hydroskrzydłem.

Wójt gminy zachęca uczniów ze szkół podstawowych działających na terenie Nieporętu, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem, do zgłaszania się do dyrektorów swoich szkół.

Zofia Klepacka jest mistrzynią i dwukrotną wicemistrzynią świata w windsurfingu. Z kolei podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. wywalczyła dla Polski brązowy medal.

Polecane artykuły

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuj Czytaj więcej